Hraničářův učeň-3.kapitola

2. července 2012 v 8:54 |  Hraničářův učeň-povídka
Will se posadil na kámen uprostřed města, byl unaven, protože celý den sháněl informace o té tajemné dívce. Také se ho zmocňovalo zoufalství, přece ji nemohl přijmout do učení aniž by o ni něco věděl a vyptávat přímo jí se taky nemohl, nebo spíš nechtěl. Je přece hraničář a od těch se očekává, že ví vždycky všechno. Z klevetění babek z vesnice ho bolela hlava. Všechny se ho vyptávaly na spoustu věcí, nebo mu povídaly kdo si koho vzal, kdo umřel a podobně. Necítil se moc dobře, jelikož svou pláštěnku měl v tlumoku na zádech, učili ho totiž, že má důvěřovat pláštěnce, ale jak jí má důvěřovat, když jí nemá na sobě. Měl taky žízeň a tak se rozhodl,že se napije ze studně uprostřed náměstí.Když přišel blíž, uvědomil si, že zde není džber na vytáhnutí vody. Přemýšlel, dokud neuviděl asi o dva roky starší dívku. Usmál se na ní a poprosil ji o trochu vody. Ona mu odpověděla:,, Nechceš jít ke mně na malinovou šťávu a na mazanec.Je čerstvě upečený." Will to s vděkem přijal.
Vydali se úzkou pěšinkou kousek za město. Po chvíli přišli k malé chaloupce, z oken jí koukali peřiny. Už z dálky voněl mazanec. Will si poté pochutnal na jídle a šťáva ho osvěžila. Také si popovídal o obyčejných věcech a dozvěděl se věci, které se mu budou hodit. Na konci sebral odvahu a zeptal se jí na tajemnou dívku. Nejdřív se vykrucovala, ale pak jí přinutil. Pověděla mu:,, Ta dívka bydlí v Redmontské opatrovně, právě za devět dní ji čeká vybírání. Jak se jmenuje, to nevím. Znám ji a kamarádím se s ní. Je to ode mně zrada. Musím tě upozornit je sice mladší než ty, ale o to více nebezpečná a teď prosím odejdi."

Will sledoval děti z opatrovny, jak si hrají.Mezi nimi uviděl dívku, kterou hledal. Byla vyšší i než většina chlapců a opět si uvědomil, jak je hezká. Všiml si malého chlapce, který seděl opodál a hrálsi sám. Přiblížil se k němu zezadu a zakryl mu ústa rukou a zatáhl ho s sebou do lesíka. Řekl mu, ať nekřičí a nikomu ojejich setkání neřiká, že jinak ho bude strašit pomocí strašných kouzel. Musel se pousmát, když viděl, že mu chlapec věří. Tak se ho zeptal na jméno dívky. Chlapec mutiše pověděl: ,,Jmenuje se Etelwen a je jednou ze starších, máme jí všichni rádi. Prosím, neubližujte ji." Will chlapce propustil a rozhodl se, co udělá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 17. července 2012 v 11:00 | Reagovat

som rada že sa o nej dozvedel niečo viac... mimochodom mohla si sem dať viac rozhovor, napríklad medzi Willom a tým dievčaťom alebo chlapcom. Priama reč pekne oživí príbeh :-)

2 Černokřídlá Černokřídlá | 18. července 2012 v 16:29 | Reagovat

Ta povídka začíná zajímavě.Těšim se na další díl :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama