Sen o Bájných stvořeních

16. července 2012 v 9:24 |  Téma týdne
Opět jsem ve svém snu.Je to ale sen, jestliže vím, že jsem to já, jestliže vím, že je to sen? Ne.
Mysliím, že to není jen sen . Bude to něco jiného. To místo totiž poznávám čím dál lépe. Čím dál lépe chápu pravidla, jimiž se řídí. Můžu se hýbat. Přemisťovat. Ovládat své pohyby myslí. Začínám se ve svém vlastním snu probouzet. Jsem si jistá, že zakrátko budu moct i mluvit. Cítím to. Jsem o tom přesvědčena.
Jsem tam, kde už jsem jednou byla. Uprostřed tiché planiny. Vřesoviště. Písek. Ticho. Vím, že otočím-li se,bude tam stát. Vlk.
Otáčím se.
Je tu. Ano. Ale není sám. Vedle něho, jako šelma zavřená v kleci přechází chiméra. Je bílá. Až přechází zrak. Teď je tu tedy také. Proč? Prože jsem jí dnes viděla?
Protože jsme se k sobě přiblížily?
Obě stvoření si mě prohlížejí. Upřeně. Jako by chtěla upoutat mou pozornost. Otáčejí se. Musím za nimi. Jak jinak. Dovedou mě tam, kam mě dříve vedl vlk.
K lesu.
Les. Můj domov.
Procházím prostorem. Možná i časem. Pláň, nebe vše je teď mlhavé. Vzdálenostijako by se prodlužovaly. Sleduji je bez potíží. Vlka a chiméru. Stačí jít cestou, kterou mi ukazují Bájná stvoření.
Najednou jsou pryč. To místo poznávám snadno. Jsem u lesa. Je to tentýž les. Čekám. Vím, že tu nejsem náhodou. Na mýtině se rýsuje postava. Je to menší muž. Má delší bílý plnovous, zakulacené břicho na zádech nese nějaký nástroj, má na sobě drátěnou košili, u pasu meč a za kloboukem péro. Jde ke mně. Usmívá se. Poznává mně. Ovšem. Mluví, ale já ho pořád neslyším.
Natahuje ke mně ruku zavřenou v pěst. Něco v ní drží. Něco, co mi chce dát. Pořád ta samá věc, kterou jsem posledně neviděla.
Pomalu ke mně ruku natáčí. Rozevírá prsty.
Konečně jí vidím. Je to prsten. Zlatý prsten, do nějž je vyrytý jakýsi symbol. Vidím ho.
Muž mizí v lese. Je pryč.
Jsem zas sama. Ne, nejsem už sama. Existuje někdo,něco, co mě už dlouho sleduje. Ohrožuje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama