Srpen 2012

Rebelka

27. srpna 2012 v 13:35
Merida je dcera krále hromotluka, matky , která z ní chce vychovat správnou princeznu a sestra tří zlobiých bratříčků. Ona nechce být vzorná, ale raději šermuje, střílí z luku, jezdí na koni. Matka pozve nápadníky, aby se ucházeli o její ruku. Všichni příjmou, když se má rozhodnou Merida vstane a vystřelí. Trefí se lépe než nápadníci. Ti jsou naštvaní a požadují válku. Merida uteče do lesa a bludičky ji zavedou do lesa za čarodějnicí. Ta jí dá kouzlo aby se vše změnilo. Merida zjistí že to tak nechtěla, ale musí si pospíšit po druhém slunce východu se kouzlo stane trvalým.

Húrinovy děti

25. srpna 2012 v 21:55
Húrinovy děti (v originále The Children of Húrin) je román J.R.R. Tolkiena, odehrávající se ve fantasy světě Středozemi. Příběh Húrinových dětí se odehrává přibližně 6500 let před dějem nejslavnějšího Tolkienova románu Pána Prstenů. Ve zkrácené a poněkud odlišné verzi se příběh objevil už ve starších Tolkienových knihách (připravených k vydání jeho synem ) Silmarion. Rovněž Húrinovy děti připravil k vydání Christopher Tolkien a poprvé byly publikovány v r. 2007, česky rovněž 2007.
Húrinovy děti jsou velkolepým příběhem o statečném válečníku Túrinu, tragickém hrdinovi, který byl proklet Temným pánem a proto celý život proti své vůli páchá zlé činy - mimo jiné zabije svého nejlepšího přítele Belega Lučištníka, způsobí zkázu elfského království a nedopatřením se ožení s vlastní sestrou Nienor, která když se dozví pravdu, že čeká dítě s bratrem, spáchá sebevraždu. Také Túrin nakonec ukončí život vlastní rukou.
Přesto je také hrdinou, mezi jeho největší činy patří usmrcení otce draků.
Příběh Húrinových dětí je jedním z nejstarších příběhů, který začal Tolkien o Středozemi vytvářet - dávno před tím, než tušil, že do stejného světa jednou zasadí hobity a svůj největší příběh, Pána prstenů. Tolkien vytvořil mytický svět se svými "velkými dějinami", které jsou vyprávěny v Silmarillionu, do nějž zasadil několik příběhů, které mohou stát víceméně samostatně. Vedle příběhu o dětech nezlomného hrdiny Húrina je to romantický epos o smrtelném člověku Berenovi, který se zamiluje do elfí dívky Lúthien, a vyprávění o zkáze skrytého města Gondolinu. Tyto tři příběhy začal Tolkien vytvářet někdy v letech I. světové války a ač se k nim po celý život vracel, aby je přepracoval, ani jeden z nich se mu nepodařilo dovést do finální podoby. Od Húrinových dětí existuje několik protichůdných verzí, mimo jiné i rozsáhlá aliterační báseň. Příběh dotvořil pouze ve zkrácené podobě, v níž byl publikován v Silmarillionu (1977, česky 1992). Delší verze se objevuje v Nedokončených příbězích (1980, česky 1994), vyprávění je však útržkovité, přibližně na třech místech je příběh zcela přerušen. Dalším zkoumáním otcovy pozůstalosti se však Christopheru Tolkienovi podařilo sestavit jeden ucelený příběh.
V sindarštině se příběh nazývá Narn i Chîn Húrin (původně uvedeno jako Narn i Hîn Húrin).

Hořící most

25. srpna 2012 v 21:47 Hraničářův učeň
Will s Haltem stopují Morgarathova muže. Když po něm střílí Will se netrefí. Naštěstí ho Cuk zachrání. Will si to ale vyčítá.
Will, Horác a Gilan jedou do Celtiky s poselstvím o pomoc. Najdou celé vesnice prázdné a nemohou nzjistit proč. Gilan jede zjistit, co se děje. Mezitím Willa a Horáce napadnou zloději. Vše dobře dopadne. Najde je služebná Evanlyn, ale později se ukáže, že je to koruní princezna Kasandra. Ta jím poví, že za vším stojí Morgarath. Gilan to jede oznámit králi a ostatní postupují do Araluenu. Najdou most přes který podtupují orgarathov vojska. Plány byly falešné!!!! Rozbijí most, ale princeznu a Willa zajmou. Horác podá upravené hlášení králi. Ten přeskupí vojska a díky tomu vede. Morgarath chce vyjednávat a Horác ho vyzve na souboj.

Kluby

25. srpna 2012 v 21:29
Připravila jsem pro vás článek ohledně klubů v kterých sem a dalších odkazech. Jejich autorky budou určitě rády když se také zapojíte.
Čarodějka z Redmontu
Je to pro ty , co čtou povídku od Sprotte a Casion. Netýkájí se toho žádné výhody, jen jste upozorněni na novinky. Je to vlastně takové sčítání čtenářů. Povídka je hezká, fantasy, propracovaná a originální....
Fantasy club
V tomto projektu je opět hnací silou Casion. Sdružuje všechny milovníky fantasy všech věků a pohlaví.Díky němu poznáte spoustu dalších milovníků fantasy.
Rangers apprentice
Sdružuje všechny, co čtou hraničářova učně a mají ho rádi. Není to nic jiného než jen sčítání fanoušků. Přirostla vám k srdci dobrodružství o Willovi, Haltovi, Horácovi a dalších? Pak budu ráda, když to dáte najevo a není nic jednoduššího než se zapsat do tohoto fanclubu.
Vlčí klub
Máte radi vlky? Pak se přidejte sem! Líbí se vám jak vypadají nebo jejich povaha? To je jedno. Uvítají všechny.
SPOŽÚS
,,Žádný spožůs, nýbrž es-pé-ó-žet-ú-es. Společnost pro Podporu Občanské a Životní Úrovně Skřítků."
Tento spolek bohužel neměl ve své době příliš mnoho členů, ale třeba se to teď změní :). Napadlo nás založit vlastně takový seznam lidí, kteří podporují Hermionin SPOŽÚS.
Jeffa- forum pre všetkých autorů
Zde se můžete na cokoliv ptát, podílet se o svoje skušenosti, sdílet svoje povídky, informovat o novinkách....


Evanlyn/ Kasandra

19. srpna 2012 v 1:50 Hraničářův učeň
Kasandra je dcera krále Duncana. V druhém díle se vydává za svou kamarádkou Celtiskou princeznou. Napadnou jí však wargalové a jí se podaří uprchnout. Schovává se v horách, kde se vydává za svou mrtvou služebnou Evanlyn. Toto jméno používá i v dalších dílech když chce zachovat anonymitu. Najde Gilana, Willa a Horáce. Pomůže zničit most, ale zajata Skandijci. Dozví se, že oberjarl Ragnak složil přísahu, že zabije všechny z jejího rodu, proto se dále vydává za Evanlyn. POmůže Willovi utéct a dostat se ze závislosti na hřejivé trávě. Zajmou jí temudžajové, ale zachrání jí Halt. Zjistí, že Slagor je zrádce a v bitvě proti Temudžajům prokáže svojí statečnost-. Nesnáší Allys kvůli tomu, že jí Will miluje. Později si vezme Horáce.

Víly podle znamení

16. srpna 2012 v 4:17 Kouzelné bytosti

Rak
Je obklopena stříbrnou a levandulovou barvou. Je zasněná pod svitem měsíčních paprsků. Měsíc je její planeta. Na ramenu má tetování se symbolem Raka. Řetěz, který nosí kolem pasu, představuje měsíční přívěsek n němž je pověšena bylina Estragon náležející tomuto znamení. Stejně jako lilie.
Ovládající planeta: Měsíc
Element: Voda
Symbol: Rak
Kvete: Lilie, Estragon
Barvy: Stříbrná, Levandulová
Drahý kámen: Perla
Zvláštnosti: Citová, ochranná
Váhy
Je obklopena pastelově růžovou, bledě zelenou a modrou. Stojí pod ochranou planety Venuše. Na čele má tetovaný symbol Vah. V jedné ruce drží váhy, symbol tohoto znamení a ve druhé ječmen, obilninu, která je také často spojovaná se znamením Vah. U pasu jí visí přívěšek s modrým safírem. Můžeme zde také vidět Růžové růže.
Ovládající planeta: Venuše
Element: Vzduch
Symbol: Váhy
Květina: Růžová růže, ječmen
Barvy: Pastelová růžová, bledě zelená, modrá
Drahý kámen: Safír
Zvláštnosti: Okouzlující, romantická
Panna
Je obklopena námořnickou modří, tmavě zelenou a hnědou a stojí pod ochranou planety Merkuru. Na čele má tetovaný symbol Panny a v ruce má žezlo se stejným symbolem. Ve druhé ruce drží žaludy, které jsou také spojeny s tímto znamení.

Ovládající planeta: Merkur
Element: Země
Symbol: Panna
Květina: Kočičí uši, žaludy
Barvy: Námořnická modř, tmavě zelený, hnědá
Drahý kámen: Sardonyx
Zvláštnosti: Inteligentní, skromná


Lev
Je obklopena zlatou, oranžovou a červenou barvou. Stojí pod jejím vládnoucí hvězdou Sluncem vedle kalichu se zlatem, z něhož jdou plameny. Na rameni má tetování Lva. Na paži má také zlatý šperk ozdobený drahými Rubíny. Její vlasy zdobí Bobkové listy a květy Měsíčku.
Ovládající planeta: Slunce
Element: Oheň
Symbol: Lev
Kvete: Bobkový list, Měsíček
Barvy: Zlatá, oranžová, červená
Drahý kámen: Rubín
Zvláštnosti: Silná, působivá
Beran
Je obklopena odstíny červené barvy, která náleží ke znamení Berana. V pozadí je planeta Mars, vládnoucí planeta tohoto znamení. Na paži víly je také tetování Aries. Nese její oblíbený kámen diamant a v rukou drží kytici Zimolezu (Kozího listí).
Ovládající planeta: Mars
Element: Oheň
Symbol: Beran
Kvete: Zimolez, trnitý keř
Barvy: Různé odstíny červené
Drahý kámen: Diamant
Zvláštnosti: Aktivní, příliš sebevědomá
Blíženci
Víly-dvojčata- jsou obklopeny jim odpovídající žlutou barvou v zářivých odstínech. Stojí pod planetou Merkur, která je vládcem tohoto znamení. Tetování Gemini mají na pažích. Jedna drží achát, zatím co druhá drží kapradinu, která je také přiřazována k tomuto znamení.
Ovládající planeta: Merkur
Element: Vzduch
Symbol: Dvojčata
Květina: kapradiny
Barvy: Různé odstíny žluté
Drahý kámen: Achát
Zvláštnosti: Všestranné, zábavné, vtipné
Býk
Je obklopena barvami bleděmodrou, růžovou a smaragdově zelenou. Stojí pod její vládnoucí planetou Venuší a můžete vidět tetování býka na jejích zádech. Nosí korunu z ovoce a bylin včetně hroznů, cypřiše a šťovíku, které náleží k tomuto znamení.
Ovládající planeta: Venuše
Element: Země
Symbol: Býk
Květina: Šípkové růže, cypřiš
Barvy: Bledě modrá, růžová a zelená
Drahý kámen: Smaragd
Zvláštnosti: Předurčená, loajální
Ryby
Je obklopena barvami mořské zeleně a oceánově modrou. Stojím pod vládou planety Neptun. V ruce drží hůlku s tradičním znamením Ryb, které je také vytetováno na jejím ramenu. Ve vlasech má leknín.
Ovládající planetu: Neptune
Element: Voda
Symbol: Ryba
Květina: Leknín, Vrba
Barvy: Modrá, mořská zeleň
Drahý kámen: Měsíční kámen
Zvláštnosti: Intuitivní, nápaditá
Vodnář
Je obklopena tyrkysovou, elektricky modrou a indigovou barvou. Stojí pod vlivem její ovládající planety Urana. Symbol Vodnáře má vytetován na paži. Z dlaní ji vytéká voda. Má přívěšek s akvamarínem, drahým kamenem náležejícím k tomuto znamení. U pasu jí visí orchidej.

Ovládající planeta: Uran
Element: Vzduch
Symbol: Vodnář
Květina: Orchidej
Barvy: Tyrkysová, elektrická modrá, Indigo
Drahý kámen: Akvamarín
Zvláštnosti: Originální, nezávislá
Kozoroh
Je obklopena šedou, tmavě zelenou a hnědou barvou a stojí pod dohledem Saturnu, její vládnoucí planetou. Symbol kozoroha má tetovaný na nadloktí. Nosí vrbovou korunu. Vrba je strom spojovaný s tímto znamením. V ruce drží kámen tyrkys.

Ovládající planeta: Saturn
Element: Země
Symbol: Kozoroh
Kvete: Vrba, Břečťan
Barvy: Šedá, tmavě zelená, hnědá
Drahý kámen: Tyrkys
Zvláštnosti: Praktická zkouška, ctižádostivost
Střelec
Je obklopena sytě modrou a nachovou barvou a stojí pod vládnoucí planetou Jupiterem. Na ramenu má vytetovaný symbol Střelce a v ruce svírá větévku z dubu. U pasu jí visí drahý kámen topaz.
Ovládající planeta: Jupiter
Element: Oheň
Symbol: Střelec
Rostlina: Dub
Barvy: Sytě modrá, nachová
Drahý kámen: Topaz
Zvláštnosti: Zkoumavá, filozofická
Štír
Je obklopena sytě červenou a kaštanovou barvou. Stojí pod její vládnoucí planetou Plutem a v ruce drží hůlku s tradičním symbolem Štíra. Na krku má náhrdelník s broukem, protože Štír je tradičně spojován s hmyzem a tetování s tímto symbolem má pod pravým okem. Trnkový keř je tradičně spojován s tímto znamením.
Ovládající planeta: Pluto
Element: Voda
Symbol: Štír
Květina: Trnka
Barvy: Kaštanová, tmavě červená
Drahý kámen: Opal
Zvláštnosti: Intenzivní, magnetická

Rozvaliny Gorlanu

13. srpna 2012 v 9:03 Hraničářův učeň
Will je malý a hubený zato velmi hbitý. Žije v opatrovně protože nemá rodiče a má zde hodně kamarádů. Pouze Horác ho stále provokuje. Chce být rytířem jako jeho otec, ale v den vybírání ho nevyberou. Pouze tajemný hraničář Halt řekne baronovi že by měl o Willovi něco vědět a dá mu papír. Will chce zjistit, co je na něm napsáno a tak se vyšplhá do baronovi pracovny. Načapá ho však Halt. Jaké je Willovo překvapení, když se dozví, že ho Halt chce za učně. Učí se střílet z luku, pohybovat se neslyšně, házet noži, jezdit na koni a bojovat zblízka.
Horác se mezi tím učí bojovat v bojové škole. Bavilo by ho to, kdyby ho tři starší kluci nešikanovali. Ti se jednoho dne rozhodnou zmlátit Willa. Zatrhne jím to ale Halt. Will se poté cydává na sněm, aby složil zkoušky. Válka je však na spadnutí a on s Haltem a Gilanem se vydávají stopovat kalkary. Will se vydá pro pomoc a tím Halta zachrání.

Náši mazlíčci aneb co si hřejem doma

11. srpna 2012 v 21:33
Každý má doma nějakého mazlíčka. Ne, nenamítejte, že doma nemáte činčilu, psa, králíka, papouška, kočku...
Já mám doma z hmatatelných pouze křečka, ale řekla bych, že těch neviditelných by se tam našlo mnohem víc. Každý si doba schovává jednu svoji, třeba nepatrnou část, kterou venku neukazuje. Třeba některé mé kamarádky ani netuší jak miluju fantasy. Někdo si doma schovává zuřivost, jiný pomlouvání. Krmíme je a pěstujem. Čekáme, co z ních vyroste a jednoho dne nám utečou. Dostanou se tam, kde je nechceme. Mezi naše kamarády, učitele a my musíme uklidit jejich,, bobky". Někdy to jde snadno někdy hůře, někdy uteče jen malá myš, jindy velký vlčák. Ale jednou se to stane každému. Někdy se ukáže, že se ten mazlíček kamarádům líbí, jindy ho nesnáší. Končím svůj článek tímto:
Člověk nese zodpovědnost za vše, co kdy ochočil.
Antonie de Saint-Exupéry


Hobit- film

11. srpna 2012 v 15:41
První díl příjde letos v půli prosince, druhý v prosinci 2013 a třetí nově přidaný v létě 2014. V jásotu zapadly otázky, co bude trojka stát a co vyprávět. Hollywoodem se totiž šíří, že pro přidanou epizodu zatím nemá režisér scénář ani rozpočet. Natáčení skončilo po 266 dnech začátkem července.mVí se, že Glum( Andy Serkins) byl před kamerou týden. Nebo, že Ian Holm a Christoper Lee své party točili v ateliérech u Londýna, protože zdravotní stav jím let na Nový Zéland nedovoloval.. Ale neví se proč se ve filmu objeví postavy o kterých Tolkien nepsal. Ani rozpočet není znám. U původních dvou filmů se mluvilo o půl miliardě, když se připočte 100-200 milionů za třetí díl plus obří reklamní kampaň může to být až miliarda dolarů.

Tábor

11. srpna 2012 v 5:00
V pondělí odjíždím na tábor konaný jihlavským haviřským průvodem. Vracím se až 25.8. Tém je tentokrát cowboyové. Nebudu proto tolik psát. POuze přednastavím tři články. Přesto stále můžete zasílat příspěvky do soutěže z 9.7. Všechy komentáře napsané v tomto období samozřejmě shlédnu. Doufám, že to přežiju. Občas je to tam trochu drsný.Smějící seJedu už po čtvrté.

John Flanagan

10. srpna 2012 v 12:06 Hraničářův učeň
Narozen:22.května 1944
Žánr:fantasy
Rodina:žena Leonie,třicetiletý syn
Knihy:Hraničářův učeň(11 dílů), Bratrstvo(1díl v ČR,3 v Australii)
Národnost:Australská
John Flanagan zahájil svoji pracovní dráhu jako reklamní autor. Pracoval v agenturách v Londýně, Sydney a Singapuru, potom přešel na volnou nohu. Začal psát televizní scénáře a byl hlavním autorem australské nejdéle vysílané situační komedie Haló, tati!

Během pestré kariéry psal John reklamní slogany a scénáře, komerční prezentace, scénáře zábavných pořadů a jednou dokonce i projev guvernéra státu Nový Jižnáí WAles.
Sérii Hraničářův učeň začal psát, aby svého dvanáctiletého syna Michaela přilákal ke čtení. Původně obsahovala dvacet povídek, které John později přepracoval na první díl Hraničářova učně s názvemRozvaliny Gorlanu. Brzy následovaly další díly. Jeho syn, nyní třicetiletý, je nadšeným čtenářem všech těchto knih.

John žije se svou ženou Leonií v Manly, přímořském předměstí Sydney, a v současné době píše novou sérii "Bratrstvo".

V roce 2012 by se měl o této sérii natáčet celovečerní film.

Shinestar

10. srpna 2012 v 11:20 Sbéčka
Zajímá se především o HP, ale i o jiné aktuality. Spravuje SPUŽÚS, klubu ochraňující skřítky. Její design je s Ronem, Můžete si u ní objednat povídku z HP. Zadáte hlavní rysy a ona je vypracuje. Vyberete si třeba i postavy. Můžete se sní spřátelit. Má zvláštní stránku na reklamy. V poslední době bohužel moc nepřispívá.

Casion

10. srpna 2012 v 10:29 Sbéčka
Jeden z více navštěvovaných blogů s nádherným desingem. Casion zde zveřejňuje novinky ze světa fantasy i něco co ji zaujalo. Píše některé jednorázové povídky a také Spomienky a Snová realita. Spolupracuje se Sprotte na povídce Čarodějka z Redmontu. Svůj blog prezentuje také na stránce http://www.facebook.com/groups/291237140911608/
Jinak ji najdete na http://my-fantasydream.blog.cz/
Mezi knížky na které se zde soustředí patří: Hraničářův učeň, Harry Potter, Narnia...

Seznam nejznámějších značek testovaných na zvířatech

10. srpna 2012 v 10:08
Jen tak pro zajímavost. Asi vás překvapí, co všechno je testované na zvířatech. Obrázky sem dávat nebudu. Nemám náladu dívat se na masakry :/ Nevím, jak vy, ale já si na ty značky dávám pozor. Ze všeho nejvíc na kosmetiku.:) Nějaké obrázky jsou v předchozím článku v této rubrice.
Upozorňuji, že seznam neobsahuje VŠECHNY výrobky testované na zvířatech. Najdete tam však ty nejznámější.
V celý článek
Výrobky TESTOVANÉ na zvířatech:
Adidas
Algida
Alldays
Allways
Ariel
Axe
Azurit
Blend a Dent
Bold
Bonux
Bref
Carefree
Cif
Colgate
CoverGirl
Corrneto
Chemopren-lepidlo
Descreet
Domestos
Dove
Duracel
Fa
Flora
Head a Schulders
Hellmanns
Henkel
Hera
Herbal Essences
Huggies
Hugo Boss
Johnson a Johnson
Knorr
Kleenex
Laura
Lipton
Lenor
L´oreál
Lux
Magnum
Max Factor
Mr.Proper
Olay
Old Spice
Oral-B
Pallete
Palmolive
Palmex
Pampers
Pantene
Perla
Persil
Perwool
Pro activ
Pur
Rama
Rex
Rexona
Schwarzkopf
Secret
Signal
Silan
Speed Stick
Sunsilk
Somat
Taft
Tampax
Tempo
Tide
Timotei
Tix
Unilever
Viennetta
Vademecum
Wash and Go
Wella
Krmiva pro psy a kočky testovaná na zvířatech
Iams
Eucanuba
Pedigree
Whiskas
Chappie
Friskies
Kitekat
Pro Plan
Purina
Hill´s
Bono

Testování na zvířatech

10. srpna 2012 v 10:05
Pomozte! Propagujte texty... ať každý vidí, čemu pomáhá!
Umyla ses?
Použila jsi Dove sprochový gel?
A nezapoměla jsi ani na šampon od Welly? A co takhle pěna do koupele?
No a potom! Vyčistit zoubky... třeba zubní pastou Colgate, že?
No a když jdeš do školy použiješ Fa nebo Lady speed stick.
Hlavu máš obarvenou od značky Palette a na obličej si natíráš krem od Vichy (zdraví patří i pokožce - nikoli zvířatům!).
A tušíš, kolik zvířat kvůli tobě trpělo? A jak? Ne?
TAK SE PODÍVEJ!
(v celý článek)
Používej výrobky označené tímto symbolem:
A nebo tyto značky:
No a teď se podívej... na králíky... takhle vypadají na testech... a různých pokusech!
Nebylo by to hezčí, kdyby se netýralo?
A co třeba delfíni, kteří pomáhají handicapovaným????
A teď strašné lovení delfínů... znečišťovaní moří ničí delfíny!
A co třeba ti nejznámější? Pejsci, kočičky a myši? Ani tato zvířátka nejsou ušetřena... dokonce ani u nás v Evropě!
Petice proti týrání zvířátek!
KDO MÁTE BLOG, DEJTE SI TAM TENTO ČLÁNEK A PODEPIŠTE SE POD NĚJ!
Asi všichni milujeme pomazlit se s hebkou srstí našich mazlíčků... Naše zvířátka měli štěstí. Ale když zrovna hladíte vaše zvířátko, jiné umírá na pokusy. Je to smutné, a tak Vás vyzývám, abyste proti tomu se mnou bojovali. Vím že nic proti tomu neuděláme, ale pomozte mi to aspoň rozšířit, aby si lidi uvědomili, že např. jejich zvířátko trpí, majitel ho mlátí, nedává mu nažrat... Pojďte aspoň tohle změnit! Dokážeme jim, že je to bolí a měli by si jich považovat! Smutně zdravím ty, kteří mají rádi zvířátka a v životě jim nebudou ubližovat!
Podpisy:
Veve, Joulinka, Bedib,Tr_apka, EmotiveGirl, Nikits, °SwEEt_PrInCeSS°black-white-star, Black Angel, Lovely.Soul, HeLiG_Elli, Ukwákaná Žabička, Saeko,<>,**PuSy**, Ginny, elle
Hranolka11,karcik01, simca03 Čip, Moniska , Lojzinka, Bublinka, Orion, Lara, Zodiak a Marlin
,Werewalf, Chaky a Charlie, Ettelwen
PROSÍM JEŠTĚ JEDNOU A DŮRAZNĚ - KDO MÁTE BLOG, PROPAGUJTE TENHLE ČLÁNEK A TUTO MYŠLENKU!

Lovčí Lea- povídka(Úvod)

9. srpna 2012 v 17:17 Lovčí Lea-povídka
Lovčí Brett uháněl na svém koni tryskem do lesa. V hlavě mu myšlenky poletovaly myšlenky jako motýli, spíše jako můry. Podle toho čeho se týkali. Vesměs byli smutné a dotýkali se minulosti i budoucnosti. Vzpomínal na roky již minulé a které se už nikdy nevrátí. Událodti se v jeho hlavě kupily na velkou hromadu a byly nepřehledné. Takto vypadaly kdyby se správně seřadily.
Brett se jako mladý rozhodl stát lovčím.Byla to u něj jasná volba. Tato práce se v jeho rodině konala už po několik generací. Měl lovit pravidelně zvířata pro některého barona. Jeho lénem bylo přímořské léno Seaclif. Při této práci poznal také svou ženu. Našel jí v lese, když se ztratila. Dovedl ji do její vesnice a od té doby se vídali. Zamiloval se do té křehké dívky na první pohled a brzy si ji vzal. Měli šťastné manželství do té doby, co se jím narodilo dítě. K velkému sklamání Bretta to byla dívka. Malá, roztomilá, nádherná, ale dívka. Pro něj to znamenalo jediné. Nemůže vychovávat svého nasledníka ze své rodiny. Doufal, že se jim později narodí chlapec. K dívce kterou spolu s manželkou pojmenovali Lea se choval trochu odtažitě. Vlastně trochu by bylo slabé slovo. Když jí byly tři roky narodil se mu syn. Byl neskonale šťastný, ale chlapec v noci zemřel. Ani mu nestačil dát jméno. Aza tři dny bohužel zemřela i jeho žena.
Nakonec se obrátil. Musí se postarat o Leu. Najde si chlapci v některé z blízkých vesnic. Svou dívku naučí alespoň střílet z luku. To zvládne. Musí se vrátit. A tak se vrátil k Lee.


Hraničářův učeň-5.kapitola

8. srpna 2012 v 20:51 Hraničářův učeň-povídka
Ráno ji vzbudil velmi brzy a začal výcvik. Nejprve se začala cvičit v plížení. A proto jí dal hraničářskou. Když viděl, že se netváří příliš nadšeně prohodil :,, Spadla jsi ze švestky nekoukej tak." Ona mu na to úsečně odvětila: ,, Na Redmontu byly i hadry na podlahu hezčí." Will jí klidně bez emocí odpověděl:,, Tuto pláštěnku používáme už od dob krále Herberta. Když s ní chceš pracovat dobře musíš si pamatovat:Věř pláštěnce... To mi říkal můj učitel a jemu zase jeho a tak to šlo po dlohou dobu. Mochodem víš vůbec, kdo to byl král Herbert?" nenechal jí prostor na to, aby mu odpověděla. POstřehl nevědomost v jejich očích a tak pokračoval ,,Vládl asi před 160lety a za jeho vlády vznikl hraničářský sbor.Už za jeho vlády byly založeny sněmy. Tebe jsem přijal 2měsíce před prvním takže tvůj první sněm bude až za 14 měsíců."pokračoval a ještě dlouho si povídali o fungování hraničářského sboru. Nenápadně jí pobízel, aby se nebála a ptala. Hraničář musí být přece zvídavý. Několik dalších dní trénovali pouze plížení a objevování pozorovatelů.
Po několika dnech přešli na boj beze zbraní. Will jí právě radil:,, Nejsi silná jako muži proti kterým budeš bojovat. Musíš využít svou výšku a hbitost. Souboje se vyhrávají také tAaktikou" Ona mu na to odpověděla:,,Ale hraničáři většinou zblízka nebojují." ,,To ano, radil Občas je to ale nevyhnutelné. S noži taky často nebojujeme." Dále vše procvičovali a spolu bojovali. Will mněl stále navrch, ale občas uštědřil taky ránu.
Za týden procvičování jí vzbudil o půlnoci a vedl jí oklikou lesem tak aby nemohla odhadnout, kam jí vede. Asi po třech hodinách se před nimi vyloupla ohrada s malými huňatými koňmi. Ettelwen přišli spíše roztomilí než nějak rychlí. Will ale už prolézal do ohrady a dával koníkovi jablko: ,,Tady máš, Cuku, dej si . Dlouho jsme se neviděli. No, no taky se mi po tobě stýskalo. Ettelwen, tenhle kůň je pro tebe. Jmenuje se Menorca. Je to klisna." Ettelwen se na na klisnu dívala nedůvěřivě a doufala, že se na ní bude moci svézt. wIll jí očima pobídl: ,,Jen do toho." Ettelwen se do sedla vyšvihla a chtěla klisnu pobídnout. V tom jí ale něco vyhodilo ze sedla. Zatímco se hrabala z bahna Starý Bob a Will se řehtali: ,,Jako za starých časů, viď Cuku." Nejdřív jí musíš říct: ,, Potest ego montem te? To je latinsky můžu na tebe nasednout?" Ettelwen nechápě opakovala. Starý Bob mrkl na Willa: ,, Ale ne mně, tomu koni" Když to Ettelwen Menorce pošeptala trochu váhavě nasedla a jemně jí pobídla patami. Menorca vyrazila jako šíp. Dívka jí vedla k lesu a tam lehce otočila. Přijela k mužům a seskočila. Bob prohodil: ,, Snad jen jeden učň uměl takhle jezdit." Dva další dny jí dával rady ohledně péče o koně."
Brzy se Ett začala cvičit také v lučištnictví a práci s noži. Vše jí bavilo a dělala pokroky, ale sněm se nezadržitelně blížil.