Lovčí Lea- povídka(Úvod)

9. srpna 2012 v 17:17 |  Lovčí Lea-povídka
Lovčí Brett uháněl na svém koni tryskem do lesa. V hlavě mu myšlenky poletovaly myšlenky jako motýli, spíše jako můry. Podle toho čeho se týkali. Vesměs byli smutné a dotýkali se minulosti i budoucnosti. Vzpomínal na roky již minulé a které se už nikdy nevrátí. Událodti se v jeho hlavě kupily na velkou hromadu a byly nepřehledné. Takto vypadaly kdyby se správně seřadily.
Brett se jako mladý rozhodl stát lovčím.Byla to u něj jasná volba. Tato práce se v jeho rodině konala už po několik generací. Měl lovit pravidelně zvířata pro některého barona. Jeho lénem bylo přímořské léno Seaclif. Při této práci poznal také svou ženu. Našel jí v lese, když se ztratila. Dovedl ji do její vesnice a od té doby se vídali. Zamiloval se do té křehké dívky na první pohled a brzy si ji vzal. Měli šťastné manželství do té doby, co se jím narodilo dítě. K velkému sklamání Bretta to byla dívka. Malá, roztomilá, nádherná, ale dívka. Pro něj to znamenalo jediné. Nemůže vychovávat svého nasledníka ze své rodiny. Doufal, že se jim později narodí chlapec. K dívce kterou spolu s manželkou pojmenovali Lea se choval trochu odtažitě. Vlastně trochu by bylo slabé slovo. Když jí byly tři roky narodil se mu syn. Byl neskonale šťastný, ale chlapec v noci zemřel. Ani mu nestačil dát jméno. Aza tři dny bohužel zemřela i jeho žena.
Nakonec se obrátil. Musí se postarat o Leu. Najde si chlapci v některé z blízkých vesnic. Svou dívku naučí alespoň střílet z luku. To zvládne. Musí se vrátit. A tak se vrátil k Lee.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 isabell isabell | 7. srpna 2013 v 21:13 | Reagovat

Zajímavý začátek povídky.  :-) :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama